ÖNEMLİ DUYURU!
Sevgili Müşterilerimiz, Kargamedya.com yayın hayatına kurumsal websitemiz olarak devam edecektir.
Toptan ve bireysel Ürün satışı lütfen www.KitapFabrikasi.com web sitemizi ziyaret ediniz.

Anamenü

Canlı destek almak için tıklayın
Her türlü sorunuz için bize ulaşın
Sitemizde 3D secure sistemi bankanızın güvenli sayfalarında ödeme yapabilirsiniz
Bu sayfayı arkadaşlarınıza önerin

Kargamedya.com güvenli alışveriş sistemi

Kargamedya.com’da yapacağınız işlemler, GoDaddy tarafından sağlanan 128 bit SSL sertifikası ile şifrelenmektedir. Dolayısıyla sitemize üye olurken verdiğiniz bilgiler ve alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartı bilgilerine üçüncü şahıslar tarafından ulaşılamaz.

Ayrıca Visa ve Master Card tarafından üretilen ve 3D Secure sistemi olarak adlandırılan yeni nesil  güvenlik teknolojisi sayesinde, kredi kartınız ile ödeme yaparken, bankanızın size sağlayacağı güvenli sayfada size sorulacak güvenlik sorularını teyit ederek alışveriş yapacaksınız. Böylece aynen ATM’den para çeker gibi kendi şifrenizle, kredi kartı sahtekarlığı şüphesi yaşamadan gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz…

Karga Medya Yayın Yazılım da hem kendisi, hem de müşterilerinin güvenliği için bu en yeni sistemleri kullanmaktadır.

3D SECURE nedir? Eski ödeme sistemlerinden ne farkı var?

3d secure onay Eski ödeme sistemlerinde, alışveriş anında kredi kartı
işlemi banka tarafından onaylansa bile, sanal mağazalar, üçüncü kişiler tarafından sahtekarlıkla karşılaşma riski yaşıyorlardı.

Online alışverişlerde olası sahtekarlıkların önlenmesi amacıyla ilave güvenlik katmanları içeren 3D Secure sistemi, sanal mağazaların ve kart sahiplerinin alışveriş esnasında aldığı
riskleri ortadan kaldırmış oluyor. 3d secure kredi karti güvenlik sistemi

3D Secure için önde gelen kart kuruluşları VISA ve MASTERCARD‘ın geliştirdikleri bir çözüm var:

Kart sahibi doğrulaması.

Visa’nın 3D Secure, MasterCard’ın SecureCode adını verdiği sistem şu şekilde işliyor:

Öncelikle, kart sahiplerinin bu sisteme kayıtlı olmaları gerekiyor. Online alışveriş sırasında işlem akışı da aşağıdaki gibi gerçekleşiyor:

  1. Kart sahibi, alışverişini tamamlamak için kart bilgilerini giriyor ve satınalma işlemini başlatıyor.
  2. Kart, sisteme tanımlı ise, kart sahibi bu servisi veren bankanın güvenli sayfalarına yönlendiriliyor ve kartının şifresi soruluyor. Kart henüz tanımsız ise işlem akışında bir değişiklik olmuyor.
  3. Kart sahibinin şifresi, kartı veren banka tarafından doğrulanırsa ödeme işlemi tamamlanıyor.

Bu sayede 3D Secure ve SecureCode desteğini kuran sanal mağazalar için dolandırma ve dolandırılma gibi durumlar ortadan kalkmış oluyor. Mağazaların, altyapısı hazır olan bu servislerden yararlanabilmeleri için bankalarından onay almaları gerekiyor..

İnternet Bilgi Güvenliği alanındaki çalışmalarını global iş ortakları ile yürüten EST, Visa 3D Secure ve MasterCard SecureCode, uluslararası güvenlik protokollerine hem kartı kabul eden (acquirer) hem de kartı çıkaran (issuer) bankaların uyumluluğunu sağlayacak çözüm ve servisler sunuyor.


Sitemizde yapacağınız işlemler 128 bit SSL ile şifrelenmektedir

SSL Sertifikası

Kargamedya.com üzerindeki veri akışı GoDaddy tarafından üretilen özel bir şifreleme yöntemi ile korunmaktadır. Böylece kötü niyetli kişilerin herhangi bir şekilde bilgilerinize ulaşması imkansız hale gelmiştir. SSL hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayın.

SSL’e sahip bir siteden kredi kartı bilgilerinin çalınabilme ihtimali nedir ?

SSL fonksiyonu, müşterinin kredi kartı bilgilerinin tarayıdan sunucuya şifrelenmiş şekilde ulaşmasını sağlar. Şifreli metinleri çözmek ise, çok güçlü bilgisayarlarla bile yıllarca sürecek bir iştir. Yani kötü niyetli kimseler bu aşamada özel yazılım ya da cihazlarla ağ trafiğini izleyip ağda gidip gelen paketleri görüntüleyebilseler bile, SSL sayesinde paket içerikleri şifrelendirildiği için istedikleri bilgiye ulaşamayacaklardır.

Facebook'ta Paylaşın

Şimdi alın teslimatta ödeyin