ÖNEMLİ DUYURU!
Sevgili Müşterilerimiz, Kargamedya.com yayın hayatına kurumsal websitemiz olarak devam edecektir.
Toptan ve bireysel Ürün satışı lütfen www.KitapFabrikasi.com web sitemizi ziyaret ediniz.

Anamenü

Canlı destek almak için tıklayın
Her türlü sorunuz için bize ulaşın
Sitemizde 3D secure sistemi bankanızın güvenli sayfalarında ödeme yapabilirsiniz
Bu sayfayı arkadaşlarınıza önerin

Yazılı ve görsel basında Karga Medya

TRT 2 ana haber bülteninde çıkan haberimiz

2 kez Cnn-Türk 5N1K programına misafir edildik

Yazılı basında çıkan haberlerimiz


Star gazetesinde karga medya hakkında çıkmış haberimiz

Çocuklar masal kahramanı oluyor

29 Kasım 2008 Cumartesi

Karga Medya firması, geliştirilen özel bir yazılımla isme özel hikaye kitabı basıyor. Okudukları hikayenin kahramanı olmaları nedeniyle 4-10 yaş arası çocuklar, kitaba büyük ilgi gösteriyor. Karga Medya yetkilisi Can Uğur, “Çocuklar, kendilerini kitabın içinde gördüğü zaman kitaba bağlılık sorununu kısa sürede aşabiliyor. Şiddet içermeyen bu kitaplar aynı zamanda çocuğun kendine güvenini artırıyor’ diye konuştu.

Star Gazetesi: Gazetenin sitesinde okumak için lütfen tıklayın.


kişiye özel çocuk kitapları, hürriyet gazetesinde

Çocuklar masal kahramanı oluyor

27 Kasım 2008 Perşembe

İzmir’de faaliyet gösteren bir firma, geliştirilen özel bir yazılımla isme özel hikaye kitabı basıyor. Okudukları hikayenin kahramanı olmaları nedeniyle 4-10 yaş arası çocuklar, kitaba büyük ilgi gösteriyor.Karga Medya şirketi yetkilisi Can Uğur, İstanbul merkezli Zat Yayın ve Yazılım şirketinin geliştirdiği bir programla çocuklara yönelik özel masal kitapları hazırlanabildiğini belirtti.

Pipa-Pipa Kişisel Çocuk Kitapları olarak adlandırılan programla her çocuğun, arkadaşlarıyla birlikte bir masalın kahramanı haline gelebildiğini aktaran Uğur, şunları söyledi:

“Çocuklar genellikle 4-10 yaşları arasında kendilerine özel bir dünya kuruyor. Kendilerini dünyalarının kahramanı olarak görüyor. Pipa-Pipa kişisel çocuk kitaplarıyla kendi adları ve arkadaşlarıyla basılan kitaplarla çocuğun eğitimine ve kitap okuma alışkanlığına destek olmaya çalışıyoruz.

Birçok anne baba, çocuklarına kitap sevgisini kazandırma konusunda sıkıntı yaşıyor. İsme özel kitapların bu konuda önemli faydaları bulunuyor. Çocuklar, kendilerini kitabın merkezinde gördüğü için kitaba bağlılık sorununu kısa sürede aşabiliyor. şiddet içermeyen bu kitaplar çocuğun kendi kimliğine değer verme duygusunun gelişimine katkıda bulunuyor ve kendine güvenini artırıyor.”

Başvuran her çocuğun adı, yaşı, yaşadığı yer ve arkadaşlarının isimlerini aldıklarını, istenirse kitabın girişinde kullanılmak üzere kendi fotoğrafını ve son sayfada kullanılmak üzere kitabı hediye eden kişi ya da arkadaşlarının bulunduğu bir fotoğrafını istediklerini belirten Uğur, hızlı baskı sistemiyle kitabı 1 saat gibi bir sürede hazırlayıp teslim edebildiklerini kaydetti. Uğur, kitapların selofanlı sert kapak ve 24 sayfa renkli resimli olarak mat kuşe kağıda, ofset baskı şeklinde hazırlandığını söyledi.

şu anda toplam 8 olan hikaye sayısını yakın dönemde 20’ye çıkarmayı planladıklarını dile getiren Uğur, çocukların cinsiyetine ve ilgi alanlarına göre değişik kitapların tercih edilebileceğini ifade etti.

İNGİLİZCE HİKAYELER DE VAR

Çocukların yabancı dil eğitimine de katkıda bulunabilmek amacıyla aynı hikayelerin İngilizce olarak hazırlanmasına da başladıklarını kaydeden Uğur, değişik dillere de yönelebileceklerini ifade etti.

Uğur, kitapların normal masal kitaplarına göre daha yüksek bir maliyetinin olmaması nedeniyle de ailelere cazip geldiğini ifade etti.

Kitaba çocuklar ve ailelerinin yanında öğretmenlerin büyük ilgi gösterdiğini kaydeden Uğur, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Okullar, eğitim kurumları ve bazı çocuk kulüplerinin yoğun talebi var. özellikle sömestr ve tatil öncesi okullardan yüklü siparişler geliyor. Ancak son dönemde yetişkinlerin de kendileri için kitap satın almaya başladığını gözlemliyoruz. Eğitimin yanında esprili bir konu olması nedeniyle insanlar, kişiye özel kitapları, hediyelik olarak değerlendiriyor. Çocuklar için hazırladığımız kitaba yetişkinler de ilgi gösterince tanıtım kitlemizi genişlettik. özellikle yılbaşı ve sevgililer günü için hazırlık yapıyoruz.”

Hürriyet-Trendy: Gazetenin sitesinde okumak için lütfen tıklayın


İzmir'in nadide dergilerinden Diva Dergiside haberimizi yapmış, aynı zamanda masal okumanın çocuklar üzerindeki olumlu etkileri üzerine bir haberi de bizim kitaplarımızla birlikte yayınlamıştır

Çocuklar masal kahramanı oluyor

Aralık 2008

Kitabı açıyor okumaya başlıyorsunuz.

O da ne!

Okuduğunuz kitap çocuğunuz ve arkadaşlarının maceralarını anlatıyor…

Diva Magazin: Haberi görmek için lütfen tıklayın.


Masal Kitabının kahramanı onu okuyan çocuk olunca, çocukların okumaya olan ilgisi arttı

Masal kitaplarının kahramanı kendileri olunca, çocukların okumaya ilgisi arttı

Aralık 2008

Pipa Pipa kişisel çocuk kitapları ,bir bilgisayar programı sayesinde her çocuğa ayrı olarak basılıyor. Çocuklar, hikaye ve masal kahramanları olarak kendi isimlerini görünce okumaya karşı ilgileri artıyor. İsteğe göre kitaba çocuğun fotoğrafı da basılıyor…

Zaman Gazetesi: Haberi görmek için lütfen tıklayın


isme özel olarak hazırlanan çocuk kitapları

İsme özel kitap

29 Kasım 2008 Cumartesi

İZMİR’DE bir firma geliştirdikleri özel bir yazılımla isme özel hikaye kitabı basıyor. Okudukları hikayenin kahramanı olmaları nedeniyle 4-10 yaş arası çocuklar kitaba büyük ilgi gösteriyor. Kendilerini hikayenin merkezinde görmeleri çocuklarda özgüvenin artmasına vesile oluyor.

Takvim Gazetesi: Haberi görmek için lütfen tıklayın


bugün gazetesinde çocuğa verilecek en güzel hediye bir kişiye özel çocuk kitabıdır

Çocuklar 1 saatte kahraman oluyor

29 Kasım 2008 Cumartesi

Minikler, kendi adına göre yazılmış bu özel hikaye kitabında başroldeki kahraman oluyor… Kitabın diğer kahramanları da arkadaşları, annesi ve babası… Kişiye özel kitaplara miniklerden olduğu kadar büyüklerden de ilgi var.

Bugün Gazetesi: Haberi görmek için lütfen tıklayın.


bugün gazetesinde çocuğa verilecek en güzel hediye bir kişiye özel çocuk kitabıdır

Bu kitabın kahramanı çocuklar!

10 Nisan 2009

İzmir’de faaliyet gösteren bir firma Türkiye’de benzeri olmayan bir uygulama ile çocukların gönüllerini feth ediyor.

Karga Medya şirketi yetkilisi Can Uğur ve İstanbul merkezli Zat Yayın ve Yazılım şirketinin ortaklaşa yürüttükleri bu proje, çocuklara kitap alışkanlığı kazandırılmasında çok önemli bir görev üstleniyor. Çocuklar için her türlü ayrıntının düşünüldüğü kitaplar, genellikle 4-10 yaş arası çocuklara yönelik hazırlansa da isteğe göre yetişkinlerin de birbirlerine kişiye özel kitap sürprizi yapabilmelerine olanak sağlıyor. Çocuk kitaplarına yeni bir boyut getiren bu projeyi, Karga Medya sahbi Can Uğur ile konuştuk.

Kişiye özel kitap fikri nasıl ortaya çıktı?
Kişiye özel ürünlerin tarihi hediye etmenin tarihi kadar eskidir diye düşünüyorum. Çünkü hepimiz bir hediye verirken hediyemizin o kişiye özel olmasını isteriz. Çocuklara hediye almaksa gerçekten zor bir iştir. Hem hediyenin çocuğa faydalı olmasını arzularsınız hem de çocuğunuzun hediyeyi gerçekten beğenmesini…
Kişiye özel hikaye kitabı yapma fikri de buradan çıktı. Yurtdışında kişiye özel hediyelerle ilgili birçok örnek bulabilirsiniz. Bu sektör bizde de son dönemde oldukça gelişmeye başladı. Kişiye özel takvimler, kartpostallar, posterlerle oldukça geniş bir skala var. Bu konuda çeşitli araştırmalar yaptık. “Türkçe ve çocuklara faydalı olacak hikayeler yapsak nasıl olur acaba?” diye düşünüyorduk. Ve sonunda bu işle ilgilenmeye karar verdik.
Bu biraz da bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle ilgili bir konu. Bilgisayarlar bir taraftan çocuklarımızı ekran karşısına kilitleyerek onlara zarar veriyor, diğer taraftan da böyle onlar için faydalı teknolojilerin gelişmesine sebep olabiliyor.

Kendi çocukluğunuzda böyle bir kitap okumak ister miydiniz?
Şöyle düşünün; kapı çalıyor ve postacı size bir paket getiriyor. Özel bir zarfla ambalajlanmış hediyenizi açıp bakıyorsunuz. Bir kitap. Açıyorsunuz, ilk sayfasında sizin fotoğrafınız var ve hemen altında “bu kitap senin için (çocuğun adı geçiyor) özel olarak hazırlanmıştır” yazıyor. Ben böyle bir hediye almayı bu yaşımda bile isterim.
Biz bu işi yaparken çocukların yüzünde hediyeyi aldığı andaki mutluluğu hissediyoruz. Eminim ki bir çoğu bu kitapları ömür boyu saklayacak. Ve çocuklar kitaplarımız sayesinde okuma sevgisi kazanacak. Bunları söylerken kendimi çocukların yerine koyuyorum: Ben bu hediyeyi almış olsam sanırım bir hafta elimden bırakmazdım.

Kitabın hazırlık aşamasından bahsedebilir misiniz?
Dediğim gibi bu iş biraz da bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle alakalı. Elinizde bir hikaye var ve bunun kişiye özel hazırlanması lazım. Öncelikle bu işi hızlı ve hatasız şekilde yapabileceğiniz bir “kişiye özel hikaye uyarlama” programı oluşturmanız gerekiyor. Bizim yaşadığımız en büyük zorluk da bu oldu. Çünkü Türkçemiz yüzlerce kuralı bir arada barındıran bir dil. İngilizce de her ‘ek’ ayrı yazılırken bizde birleşik yazılıyor ve eklenme şekli asıl sözcüğe göre değişiyor. Örneğin Ali’ye derken de sözcük ‘e’ eki alıyor. Barış’a derken de… Tüm bu kuralları uygulayan bir program yazmak çok zahmetli bir iş oldu.

Peki kitaplarınızı nasıl kişiselleştiriyorsunuz?
Bunun için sizden çocuğunuzun adı, yaşı, yaşadığı yer ve en yakın arkadaşlarının isimleri gibi bilgiler istiyoruz. Ve çocuğunuzun adına, yaşına, yaşadığı yere, arkadaşlarının ve anne-babasının adına göre yazılmış, 24 sayfa boyunca tamamen çocuğa özel, çocuğun hikâyenin kahramanı olduğu bir hikaye kitabı hazırlıyoruz.
Bununla beraber ön sayfaya çocuğun fotoğrafını, son sayfaya da hediye eden kişinin fotoğrafını ekleyebiliyoruz. Ayrıca hediye eden kişi tarafından hediye edilen çocuğa söylenmek istenen kısa bir sözü de yazabiliyoruz. 8 farklı hikâyemizden birini seçerek, istediğiniz kişiye, ona özel bir kitap yaptırabilirsiniz.

Kişiye özel kitaplar sadece çocuklar için mi var, yetişkinler içi de böyle bir uygulamanız var mı ya da düşünüyor musunuz?
Şu anda yetişkinler için özel hikaye kitaplarımız yok. Bununla beraber yaptığımız satışların dörtte birini yetişkinler oluşturuyor. Örneğin 60 yaş üstü insanlar birbirine esprili bir hediye olsun diye “Dinozorlar Dünyası” kitabımızı alıyorlar. Ya da genç sevgililer birbirlerine özel günlerde kitaplarımızdan hediye ediyor. Eminim çiftler oldukça ilginç anlar yaşıyordur.

Kitabı hazırlarken nelere dikkat ettiniz, nelerden ilham aldınız?
Her işi uzmanına bırakmak gerektiğini düşünüyoruz. Kitaplarımızı bu yüzden çocuk yazarları hazırladı. Ve uzman pedagoglar tarafından gözden geçirildi. Resimleri de ressamlar hazırladı. Bizim için önemli olan sadece çocuklarımızın hayatına olumlu bir katkı sağlamak. Onların ilgisini çeken konulara yer vermek. Şiddetten uzak, doğa ve insan sevgisi üzerine kurulu kitaplar hazırlamaya çalışıyoruz.

Çocuklar ve ebeveynlerden gelen tepkiler nasıl?
Şimdiye kadar hep olumlu tepkiler aldık. Kendi çocuğuna kitaplarımızı hediye edenler yeğenlerinin, kuzenlerinin doğumgünü olduğunda da kitaplarımızı aldılar. Stand açtığımız zamanlar çocukların mutluluğunu görme fırsatı da yakalıyoruz. Yaptığımız işin en güzel yanı da belki bu. Hayatınızı devam ettirmek için yaptığınız işin çocukların yüzünde mutluluğa dönüşmesi sizin hayatınıza da yön veriyor. Daha güzel işler yapmak üzere kendinize yön veriyorsunuz.

Kitaplarınızın konusu sabit mi var yoksa birden fazla konu seçeneğiniz var mı?
Birbirinden faklı 8 farklı hikayemiz var. Bunlardan herhangi birini seçip sevdiğiniz kişiye özel bir kitap yaptırabiliyorsunuz. Daha önce de söylediğim gibi kitaplarımız genelde doğa ve insan üzerine kurulu. Hiçbir şiddet içeriği bulamazsınız. Örneğin “Yunus ve Okyanus”ta kahramanımız ilk defa babasıyla balığa çıkar ve yunus tarafından denizdeki olayların anlatıldığı bir macera yaşıyorlar. “Bulutlarla Gezinti”deyse kahramanımız çaydanlıkta kaynayan sulardan yağan yağmura kadar bazı doğa olaylarını öğreniyor.

Çocuğuna özel bir kitap hazırlatmak isteyen anne ya da baba size nasıl bilgiler vermeli?
Her kitapta istediğimiz bilgiler farklı. Ama genel olarak kahramanın adı, yaşı, yaşadığı yer, sevdiği arkadaşlarının adı, anne ve babasının adı gibi bilgiler istiyoruz.

Sadece internet aracılığı ile mi satış yapıyorsunuz? Sizce internet yolu ile satış daha mı avantajlı?
Kitabın kahramanı olacak kişiyle ilgili bazı bilgilerin ve fotoğrafların istenmesi internet satışlarını zorunlu kılıyor. Sevdiklerine kitaplarımızdan yaptırmak isteyenler sitemize girerek çok basit bir şekilde bilgi formunu doldurabiliyor ve fotoğraf yükleyebiliyorlar. Bir sorunla karşılaştıkları zaman anında yardımcı olabiliyoruz. Dileyenler www.kargamedya.com adresinden kitaplarımızı inceleyebilirler.

Kişiye özel kitap dışında farklı özellikte kitap yayınlarınız ya da ürünleriniz var mı ya da planladığınız başka projele de var mı?
Biz çocuklarımızın şimdiye kadar olduğu gibi savaşlarla, sınırlarla büyümesini istemiyoruz. Onların insanlığa ve kendilerine faydalı bireyler olarak yetişmelerini arzuluyoruz. Bu çerçevede çalışmalarımız da devam edecek. Son olarak çocukluğumuzda oynadığımız ahşap topaçları tekrar üretmeye başladık. Hem sosyal bir oyun hem de beceri istiyor. Önümüzdeki yıl birçoğumuzun çoktan unutmuş olduğu IQ Puzzle ile takipçilerimizin karşısında olacağız. Ayrıca gelecek yıl herkes artık kendi kitabını kendisi yapabilecek. Bu projenin okullar tarafından da beğenileceğini düşünüyoruz. Öğrencinin yıl boyunca yaptığı çalışmaları, yazıları, sevdiği arkadaşlarını toplayabileceği ya da çiftlerin özel anlarını bir araya toplayabileceği güzel bir çalışma olacak.

Milliyet: Gazetenin internet sitesinden okumak için tıklayın.


Haber ekspres gazetesinde Çocuklara verdiğimiz öneme dair çıkan haberimiz

Masalın kahramanı onu okuyan çocuk

28 Kasım 2008 Cuma

İZMİR’DE faaliyet gösteren bir firma, geliştirilen özel bir yazılımla isme özel hikaye kitabı basıyor. Okudukları hikayenin kahramanı olmaları nedeniyle 4-10 yaş arası çocuklar, kitaba büyük ilgi gösteriyor

Karga Medya şirketi yetkilisi Can Uğur, İstanbul merkezli Zat Yayın ve Yazılım şirketinin geliştirdiği bir programla çocuklara yönelik özel masal kitapları hazırlanabildiğini belirtti. Pipa-Pipa Kişisel çocuk Kitapları olarak adlandırılan programla her çocuğun, arkadaşlarıyla birlikte bir masalın kahramanı haline gelebildiğini aktaran Uğur, şunları söyledi:
Çocuklar genellikle 4-10 yaşları arasında kendilerine özel bir dünya kuruyor. Kendilerini dünyalarının kahramanı olarak görüyor. Pipa-Pipa kişisel çocuk kitaplarıyla kendi adları ve arkadaşlarıyla basılan kitaplarla çocuğun eğitimine ve kitap okuma alışkanlığına destek olmaya çalışıyoruz.
Birçok anne baba, çocuklarına kitap sevgisini kazandırma konusunda sıkıntı yaşıyor. İsme özel kitapların bu konuda önemli faydaları bulunuyor. Çocuklar, kendilerini kitabın merkezinde gördüğü için kitaba bağlılık sorununu kısa sürede aşabiliyor. şiddet içermeyen bu kitaplar çocuğun kendi kimliğine değer verme duygusunun gelişimine katkıda bulunuyor ve kendine güvenini artırıyor.”
Başvuran her çocuğun adı, yaşı, yaşadığı yer ve arkadaşlarının isimlerini aldıklarını, istenirse kitabın girişinde kullanılmak üzere kendi fotoğrafını ve son sayfada kullanılmak üzere kitabı hediye eden kişi ya da arkadaşlarının bulunduğu bir fotoğrafını istediklerini belirten Uğur, hızlı baskı sistemiyle kitabı 1 saat gibi bir sürede hazırlayıp teslim edebildiklerini kaydetti. Uğur, kitapların selofanlı sert kapak ve 24 sayfa renkli resimli olarak mat kuşe kağıda, ofset baskı şeklinde hazırlandığını söyledi.
Şu anda toplam 8 olan hikaye sayısını yakın dönemde 20’ye çıkarmayı planladıklarını dile getiren Uğur, çocukların cinsiyetine ve ilgi alanlarına göre değişik kitapların tercih edilebileceğini ifade etti.

İngilizce hikayeler

Çocukların yabancı dil eğitimine de katkıda bulunabilmek amacıyla aynı hikayelerin İngilizce olarak hazırlanmasına da başladıklarını kaydeden Uğur, değişik dillere de yönelebileceklerini ifade etti.
Uğur, kitapların normal masal kitaplarına göre daha yüksek bir maliyetinin olmaması nedeniyle de ailelere cazip geldiğini ifade etti.
Kitaba çocuklar ve ailelerinin yanında öğretmenlerin büyük ilgi gösterdiğini kaydeden Uğur, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Okullar, eğitim kurumları ve bazı çocuk kulüplerinin yoğun talebi var. özellikle sömestr ve tatil öncesi okullardan yüklü siparişler geliyor. Ancak son dönemde yetişkinlerin de kendileri için kitap satın almaya başladığını gözlemliyoruz. Eğitimin yanında esprili bir konu olması nedeniyle insanlar, kişiye özel kitapları, hediyelik olarak değerlendiriyor. çocuklar için hazırladığımız kitaba yetişkinler de ilgi gösterince tanıtım kitlemizi genişlettik. özellikle yılbaşı ve sevgililer günü için hazırlık yapıyoruz.”

İZMİR Haber Ekspres: Gazetenin sitesinde okumak için lütfen tıklayın


İzmir Yenigün gazeteside kişisel çocuk kitaplarımızın haberini yapan gazetelerden biridir

Her çocuk bir kahraman

28 Kasım 2008 Cuma
pipapipa kisiye ozel hikaye kitapları, cocuklara okuma sevgisi kazandırır

Minikler, adına yazılan ve basılan özel hikaye kitabında başroldeki karakter oluyor

İzmir’de faaliyet gösteren bir firma, geliştirilen özel bir yazılımla isme özel hikaye kitabı basıyor. Okudukları hikayenin kahramanı olmaları nedeniyle 4-10 yaş arası çocuklar, kitaba büyük ilgi gösteriyor.

Karga Medya şirketi yetkilisi Can Uğur, İstanbul merkezli Zat Yayın ve Yazılım şirketinin geliştirdiği bir programla çocuklara yönelik özel masal kitapları hazırlanabildiğini belirtti.

Okumayı sevdiriyor

Pipa-Pipa Kişisel çocuk Kitapları olarak adlandırılan programla her çocuğun, arkadaşlarıyla birlikte bir masalın kahramanı haline gelebildiğini aktaran Uğur, şunları söyledi:

“Çocuklar genellikle 4-10 yaşları arasında kendilerine özel bir dünya kuruyor. Kendilerini dünyalarının kahramanı olarak görüyor. Pipa-Pipa kişisel çocuk kitaplarıyla kendi adları ve arkadaşlarıyla basılan kitaplarla çocuğun eğitimine ve kitap okuma alışkanlığına destek olmaya çalışıyoruz. Birçok anne baba, çocuklarına kitap sevgisini kazandırma konusunda sıkıntı yaşıyor. İsme özel kitapların bu konuda önemli faydaları bulunuyor. çocuklar, kendilerini kitabın merkezinde gördüğü için kitaba bağlılık sorununu kısa sürede aşabiliyor. şiddet içermeyen bu kitaplar çocuğun kendi kimliğine değer verme duygusunun gelişimine katkıda bulunuyor ve kendine güvenini artırıyor.’’

Başvuran her çocuğun adı, yaşı, yaşadığı yer ve arkadaşlarının isimlerini aldıklarını, istenirse kitabın girişinde kullanılmak üzere kendi fotoğrafını ve son sayfada kullanılmak üzere kitabı hediye eden kişi ya da arkadaşlarının bulunduğu bir fotoğrafını istediklerini belirten Uğur, hızlı baskı sistemiyle kitabı 1 saat gibi bir sürede hazırlayıp teslim edebildiklerini kaydetti. Uğur, kitapların selofanlı sert kapak ve 24 sayfa renkli resimli olarak mat kuşe kağıda, ofset baskı şeklinde hazırlandığını söyledi.

Büyüklerden de ilgi var

Şu anda toplam 8 olan hikaye sayısını yakın dönemde 20’ye çıkarmayı planladıklarını dile getiren Uğur, çocukların cinsiyetine ve ilgi alanlarına göre değişik kitapların tercih edilebileceğini ifade etti.

Çocukların yabancı dil eğitimine de katkıda bulunabilmek amacıyla aynı hikayelerin İngilizce olarak hazırlanmasına da başladıklarını kaydeden Uğur, değişik dillere de yönelebileceklerini ifade etti.

Uğur, kitapların normal masal kitaplarına göre daha yüksek bir maliyetinin olmaması nedeniyle de ailelere cazip geldiğini ifade etti. Kitaba çocuklar ve ailelerinin yanında öğretmenlerin büyük ilgi gösterdiğini kaydeden Uğur, ’’Okullar, eğitim kurumları ve bazı çocuk kulüplerinin yoğun talebi var. özellikle sömestr ve tatil öncesi okullardan yüklü siparişler geliyor. Ancak son dönemde yetişkinlerin de kendileri için kitap satın almaya başladığını gözlemliyoruz” dedi.

İZMİR Yenigün: Gazetenin sitesinde okumak için lütfen tıklayın


Cicicee.com

Çocuklar için harika bir hediye!
Kitabı açıyor, okumaya başlıyorsunuz. O da ne! Okuduğunuz kitap sizin adınıza yazılmış… Nasıl mı? İşte cevabı…
Karga Medya Yayın tarafından hazırlanan Pipa-Pipa kitapları kişiye özel olarak hazırlanıyor. Bunun için sizden çocuğunuzun adı, yaşı, yaşadığı yer ve en yakın arkadaşlarının isimleri gibi bilgiler isteniyor ve çocuğunuzun adına, yaşına, yaşadığı yere, arkadaşlarının ve anne-babasının adına göre yazılmış, 24 sayfa boyunca tamamen çocuğa özel, çocuğun hikâyenin kahramanı olduğu bir hikaye kitabı hazırlanıyor.
Bununla beraber ön sayfaya çocuğun fotoğrafını, son sayfaya da hediye eden kişinin fotoğrafı eklenebiliyor.
8 farklı hikâyeden birini seçerek, istediğiniz kişiye, ona özel bir kitap yaptırabilirsiniz. Asla şiddet içermeyen Pipa-Pipa kişisel çocuk kitaplarında doğa ve hayvan sevgisi, doğa olayları, vücudumuz ve denizdeki yaşam gibi konular, çocukların kendi yaşadıkları birer macerayla anlatılıyor.
8 farklı hikayeden bazıları ise şunlar…

Cicicee.com: İnternet sitesinden okumak için lütfen tıklayın.


İnciMinci.com:

Sevdiklerinizi Masal Kahramanı Yapmak İster misiniz?
Mart 2009

Çocuğunuza kendisinin masal kahramanı olduğu güzel bir hikaye kitabi hediye etmek ister misiniz?

İnciMinci: İnternet sitesinden okumak için lütfen tıklayın.

Haberler.com:

Yedi Yılda 70 Bin Çocuk Kitap Kahramanı Oldu
24.03.2009

İzmir’de Faaliyet Gösteren Bir Yazılım Firması, Kişiye Özel Kitaplar Basınca İlgi Odağı Oldu. 24 Sayfadan Oluşan ve Sekiz Farklı Hikayesi Bulunan Kitapların Kahramanları İse 4-10 Yaş Grubu Çocuklar.
Karga Medya Yayın yazılım firması tarafından yayınlanan ve şiddet içermeyen eğitici hikayelerin hazırlanmasında uzman edebiyatçı, ressam ve pedagoglar yer aldı. Hikayelerin kahramanı yapılan çocuğun arkadaşları ve ailesi de gerçek isimleriyle yazıldı. Kitapların hazırlanması esnasında çocuğun adı, yaşı, oturduğu yer ve en yakın arkadaşlarının isimleri hikayeye işlendi. Kargo dahil 20 TL’ye mal olan kitapların çeşidinin önümüzdeki yıllarda 20’ye çıkarılması hedefleniyor.
Kişiye özel kitapların çocukların okuma alışkanlığı kazanmasına katkıda bulunduğunu belirten firma sahibi Can Uğur, “Çocuklar genellikle 4 ile 10 yaşları arasında kendilerine özel bir dünya kurar. Bu dünyanın kahramanları da kendileridir. Çocuğunuza bir kitap alıyorsunuz, kahramanı kendisi, diğer kahramanlar ise annesi, babası ve arkadaşları. Çocuk için bu çok özel bir durum. Hikayenin kahramanı olması kitapla arasında bağ kurmasını kolaylaştırdığı gibi kendine güven duygusunun gelişmesine de olumlu etki yapıyor.” dedi.
Kişiye özel kitaplara çocuklar ve ailelerinin yanı sıra öğretmenlerin de büyük ilgi gösterdiğini kaydeden Uğur, okullardan yoğun talep geldiğini, özellikle yarı yıl ve yaz tatilleri öncesi karne hediyesi olarak verildiğini söyledi.
Kişiye özel kitapları ilk defa 1997 yılında ABD’de gördüğünü belirten Can Uğur, 2002 yılında kendilerinin de yayınlamaya başladığını kaydetti.
Önümüzdeki yıl çocukların dil eğitimine katkıda bulunmak amacıyla kitapları İngilizce de hazırlamayı planladıklarını ifade eden Uğur, şu ana kadar 70 bin adet sattıklarını belirtti.

Haberler.com: Haberler.com web sitesinde okumak için lütfen tıklayın

HaberAjans.com

24.03.2009

Sondakika.com

24 Mart 2009

Tümgazeteler.com

24 Mart 2009

Birincikuvvet.com

25 Mart 2009

Edebiyatimiz.net

30 Mart 2009

Myİzmir.com

28 Kasım 2008

Facebook'ta Paylaşın

Şimdi alın teslimatta ödeyin